image

Rady, ako si vybrať rúru na pečenie v 2024 Prinášame vám test + nákupné rady, ako si vybrať rúru na pečenie v 2024

 • Ušetríme vám čas, peniaze a starosti pri hľadaní spôsobu výberu rúry na pečenie.
 • Inšpiráciu čerpáme z recenzií spotrebiteľov. Na základe recenzií používateľov vám pomôžeme vybrať rúru na pečenie na 2024.
 • Pomôžeme vám nájsť najlacnejšiu cestu pre vybraný produkt.

Elektrická rúra je jednou z vecí, bez ktorých sa v kuchyni nezaobídeme. Každý, kto trávi napríklad každý deň v kuchyni a rád pripravuje skvelé jedlá napríklad pre svoju rodinu, si chce túto prácu čo najviac uľahčiť a spríjemniť. A každá gazdiná chce mať dobré jedlo, ktoré uspokojí chute všetkých stravníkov. Na druhej strane je dôležité, aby sa jedlo uvarilo alebo upieklo v čo najkratšom čase. Koniec koncov, žijeme v dobe, keď tráviť niekoľko hodín v kuchyni nie je veľmi moderné. Preto je dôležité mať kvalitné spotrebiče, ktoré nezaťažia náš život, ale ani našu peňaženku. Pozrime sa na to, podľa čoho si vybrať elektrickú rúru a aké parametre je dôležité sledovať.

Na aké parametre sa zamerať pri výbere rúry:

 • veľkosť
 • vstavané x voľne stojace
 • funkcie
 • cenové rozpätie
 • energetická účinnosť
 • objem

Víťazi spotrebiteľského testu roka 2024 v kategórii – Najlepšia rúra na pečenie

Ľudová voľba

MORA VT 433 BX

Vstavaná rúra MORA VT 433 BX:Rúra ako z rozprávkyElegantná vstavaná antikorová rúra Mora VT 433 BX yniká mnohými funkciami, pekným …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 208 €

Zlatá stredná cesta

TEKA HLB 8415 BX STEAMBOX OVEN

Vstavaná rúra TEKA HLB 8415 BX STEAMBOX OVEN:Hľadáte rúru na pečenie do novej kuchyne? Vstavaná rúra TEKA ponúkne objem 70 …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★92%
Cena: 392 €

Víťaz testu

TEKA HLC 8400 U-Steam Grey

Vstavaná rúra TEKA HLC 8400 U-Steam Grey:TEKA HLC 8400 U-Steam Grey – nevšedná rúra na pečenieSéria kuchynských spotrebičov a doplnkov …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 499 €

Pre náročných

SIEMENS HM676G0S6

Vstavaná rúra SIEMENS HM676G0S6:Moderná vstavaná rúra s mikrovlnamiVstavaná rúra s mikrovlnami SIEMENS HM676G0S6 predstavuje moderný spotrebič špičkovej kvality, ktorý uspokojí …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 324 €

Dva základné typy elektrických rúr

V prvom rade sa zamerajte na veľkosť spotrebiča. Nie každý má kuchyňu s rozlohou 30 m2. Ak chcete porovnať, ktorá rúra je väčšia alebo menšia, je dobré sa zamyslieť:

 • voľne stojaca elektrická rúra alebo
 • vstavaná elektrická rúra.

Ak máte novú alebo niekoľko rokov starú kuchyňu, pravdepodobne je v nej zabudovaná elektrická rúra. Ak sa však pokazí, ideálnou voľbou je opäť si zaobstarať vstavanú rúru. Takto nebudete musieť prestavovať celý pult. Na druhej strane, voľne stojacu elektrickú rúru môžete ľahko premiestniť, kam potrebujete.

Najlepšie elektrické rúry roka 2024 podľa spotrebiteľského testu sú

1.miesto

BOSCH HBA533BW1

Vstavaná rúra BOSCH HBA533BW1: Päť dôvodov na kúpu vstavanej rúry BOSCH HBA533BW13D horúci vzduch sa postará …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 389 €

2.miesto

TEKA HLB 8510 P BK MAESTRO PIZZA

Vstavaná rúra TEKA HLB 8510 P BK MAESTRO PIZZA:Objem 70 litrovDualCleanHydroClean PROTeleskopické pojazdy PlusPyrolýzaSoftCloseOkolitá teplotaTEKA …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 741 €

3.miesto

Whirlpool OAS KP8V1 IX

Vstavaná rúra Whirlpool OAS KP8V1 IX:Nie je vyplnený Alternatívny text k fotografii!Nebojte sa varenia, s …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 349 €

4.miesto

BEKO BBIE123001XD

Vstavaná rúra BEKO BBIE123001XD:Vyberáte si novú rúru na pečenie? Vstavaná rúra BEKO ponúkne objem 72 …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 235 €

5.miesto

ELECTROLUX EZB3411AOX

Vstavaná rúra ELECTROLUX EZB3411AOX:Túžite po rúre, pri ktorej nebudete tráviť hodiny jej náročným čistením? Máme …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 249 €

6.miesto

BEKO BIM 25302 X

Vstavaná rúra BEKO BIM 25302 X:Predstavujeme vám novú, modernú, vstavanú elektrickú rúru od spoločnosti Beko …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 329 €

7.miesto

WHIRLPOOL W COLLECTION W7 OM4 4S1 P

Vstavaná rúra WHIRLPOOL W COLLECTION W7 OM4 4S1 P:Vstavaná teplovzdušná rúra WHIRLPOOL W COLLECTION W7 …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 584 €

8.miesto

WHIRLPOOL OAS KN8V1 IX

Vstavaná rúra WHIRLPOOL OAS KN8V1 IX:Nebojte sa varenia, s parnou rúrou WHIRLPOOL OAS KN8V1 IX …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 254 €

9.miesto

GORENJE B1O735E11X HomeMade

Vstavaná rúra GORENJE B1O735E11X HomeMade:Dotykovo ovládaná vstavaná rúra Gorenje B1O735E11XVybavte vašu domácnosť skvelou rúrou Gorenje …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★99%
Cena: 229 €

10.miesto

HOOVER HOZ3150IN

Vstavaná rúra HOOVER HOZ3150IN:Nie je vyplnený Alternatívny text k fotografii!Exkluzívny dizajn a inovatívne funkcieVstavaná rúra …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★90%
Cena: 399 €

11.miesto

WHIRLPOOL ABSOLUTE AKZM 8480 S

Vstavaná rúra WHIRLPOOL ABSOLUTE AKZM 8480 S:Vstavaná rúra WHIRLPOOL ABSOLUTE AKZM 8480 S vás na …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★90%
Cena: 448 €

12.miesto

WHIRLPOOL AKZ9 6230 NB

Vstavaná rúra WHIRLPOOL AKZ9 6230 NB:Nebojte sa varenia, s rúrou WHIRLPOOL AKZ9 6320 NB to …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 323 €

13.miesto

KLUGE KTE1030X

Vstavaná rúra KLUGE KTE1030X:Radi by ste svoju kuchyňu vybavili moderným spotrebičom? Vstavaná rúra Kluge ponúkne …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 449 €

14.miesto

GORENJE B1O737E30X CataClean

Vstavaná rúra GORENJE B1O737E30X CataClean:Vyberáte si novú rúru na pečenie? Vstavaná rúra GORENJE ponúkne objem …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★99%
Cena: 343 €

15.miesto

BEKO BBIE18300W

Vstavaná rúra BEKO BBIE18300W:Vyberáte si novú rúru na pečenie? Vstavaná rúra BEKO ponúkne objem 72 …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 254 €

Výhody elektrických rúr

Pravdou je, že elektrické rúry sa nachádzajú vo väčšine českých domácností. Medzi nesporné výhody patrí možnosť regulácie teploty, ktorú napríklad plynové sporáky nemajú. To však nie je všetko. Elektrické rúry majú niekoľko typov ohrevu. Pozrite sa, aké sú.

 • teplovzdušné pece
 • konvenčné rúry
 • kombinované rúry

Ak by sme mali rozdeliť jednotlivé typy, je dôležité spomenúť, že bežné rúry ponúkajú spodný a horný ohrev a prípadne aj grilovanie. Môžete teda zapnúť spodnú alebo hornú časť samostatne, prípadne obe súčasne. Jednou z nesporných výhod tejto rúry je, že je najlacnejšia zo všetkých možných typov, ak však patríte k tým, ktorí radi veľa pečú, pravdepodobne vám nebude vyhovovať. Teplo je rozložené nerovnomerne a nie je možné spoľahlivo piecť viac plechov naraz.

Teplovzdušná rúra je veľmi obľúbená, najmä preto, že distribúcia tepla je oveľa účinnejšia ako pri bežnom ohreve. Horúci vzduch v priestore rúry je poháňaný ventilátorom.

V súčasnosti sú k dispozícii aj parné rúry, ale sú podstatne drahšie. Takéto rúry sú vhodné na prípravu zdravších a chutnejších jedál. Vďaka použitiu pary namiesto vzduchu nie sú potraviny také suché a varenie je zdravšie.

Ako si vybrať správnu elektrickú rúru

Každý má doma rúru, ale pri jej výbere by ste mali vždy zvážiť individuálne parametre. Veľkosť rúry je jedna vec, ale mali by ste sa pozrieť aj na jej energetickú účinnosť. Mnohí z vás určite pocítili príliš vysoké účty za elektrinu a vzhľadom na to, že mnoho ľudí varí každý deň, nejde o zanedbateľnú sumu. Pri výbere sa určite pozrite na energetický štítok. Energeticky najúčinnejšie elektrické rúry sú tie, ktoré sú označené písmenom A. Čím viac kladov pre tento list nájdete, tým lepšie. Na štítku však nenájdete len spotrebu energie, ale aj objem rúry.

Aká by mala byť kapacita elektrickej rúry?

Môže sa to zdať ako samozrejmosť, ale ak varíte alebo pečiete naozaj vo veľkom, budete chcieť vedieť aj objem. Môžeme ich teda rozdeliť do troch kategórií:

 • 45 litrov
 • 45-70 litrov
 • 70 litrov a viac

Ak máte veľkú rodinu, potom bude najlepšia elektrická rúra s objemom 70 litrov, v ktorej môžete piecť napríklad vianočné pečivo na 5 plechoch naraz. Rúra Naopk s objemom do 45 litrov je vhodná pre domácnosti s maximálne dvoma osobami.

Ovládanie elektrickej rúry

V súčasnosti je samozrejmosťou možnosť nastavenia rôznych funkcií na rúre. Pri výbere zvážte, či uprednostňujete ovládanie priamo na sklokeramickej varnej doske, alebo dávate prednosť mechanickým spínačom. V dnešnej modernej spoločnosti by sa mala dať nastaviť každá elektrická rúra:

– teplota

– čas

Pri výbere vždy zvážte, aké funkcie skutočne potrebujete. Čím viac funkcií elektrická rúra má, tým je samozrejme drahšia, a ak napríklad varíte alebo pečiete len cez víkend, zbytočne by ste platili za niečo, čo nepoužívate.

Aké funkcie majú elektrické rúry?

Ak máte doma rúru starú napríklad 10 rokov, niektoré funkcie vás prekvapia. Pozrite sa, aký dokonalý a rýchly môže byť spotrebič. Elektrická rúra pojme:

 • 4 D pečenie
 • pečenie v pare
 • infračervené varenie
 • rozmrazovanie
 • grilovanie

Nespornou výhodou je aj možnosť prednastavených programov, ako aj možnosť uložiť si nastavený program a použiť ho pri ďalšej príprave rovnakého pokrmu. Niektoré rúry môžu dokonca pomôcť pri kysnutí, rýchlom ohreve alebo udržiavaní teploty. Veľkým komfortom je ovládanie cez Wifi. Takže si môžete jedlo ohrievať na diaľku.

Koľko a kde si zaobstarať elektrickú rúru

Rozhodujúca je pre vás aj cenová relácia. Elektrické rúry možno rozdeliť do niekoľkých kategórií. Do 10 000 Kč si môžete kúpiť kvalitnú elektrickú rúru s nízkou spotrebou energie, ktorá má zvyčajne časovač, rozmrazovanie a ventilátor. To postačuje pre bežnú troj- až štvorčlennú domácnosť. Spotrebiče od 10 000 do 20 000 Kč už obsahujú extra výbavu v podobe samočistenia alebo chladenia dverí. Energetická účinnosť je často A+ alebo vyššia. Pece nad 20 000 Kč sú určené pre náročných zákazníkov. Nájdete v nich mnoho ďalších funkcií navyše a sú vhodné najmä na profesionálne použitie. Ak potrebujete alebo chcete novú elektrickú rúru, môžete sa poobzerať na internete, ale aj v kamenných predajniach, kde si môžete výrobok podrobnejšie prezrieť.

Tipy pre správny výber

Na záver je dobré pozrieť sa na ďalšie tipy, ktoré by vám mohli pomôcť. Spotrebič by mal nielen dobre piecť, ale aj ľahko sa udržiavať.

 • Nerezové rúry sú pekné na pohľad, ale náročnejšie na údržbu. Premýšľajte o tom.
 • Ak máte malé deti, je nevyhnutný detský bezpečnostný zámok. Bezpečnosť je tu na prvom mieste
 • Hoci mnohí z vás uprednostňujú mechanické spínače, myslite na to, že pri digitálnom ovládaní sú nastavenia presnejšie. Naopak, niekedy môže byť prepínanie problémom, ak máte napríklad mokré ruky.

– Každá rúra by mala mať svetlo, ak sú dve, bude to pre vás ešte jednoduchšie

 • Pri výbere zohľadnite veľkosť svojej rodiny
 • Ak chcete naozaj malú rúru, nájdete aj také, ktoré sa dajú ľahko položiť na kuchynskú linku
Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *