image

Ako si vybrať stolný gril, vám poradíme v 2024 Prinášame vám test + rady pri kúpe, ako si vybrať stolný gril v 2024

 • Ušetríme vám čas, peniaze a starosti pri hľadaní spôsobu výberu stolového grilu.
 • Inšpiráciu čerpáme z recenzií spotrebiteľov. Na základe recenzií používateľov pomáhame vybrať stolový gril na 2024
 • Pomôžeme vám nájsť najlacnejšiu cestu pre vybraný produkt.

Tento prehľad vám predstaví najlepšie stolové grily, ich kľúčové vlastnosti a hlavné typy týchto grilov. Porovnávacia tabuľka vám pomôže vybrať si z najobľúbenejších dostupných produktov. Dozviete sa, v ktorých prípadoch sa uprednostňujú stolové grily pred rúrami a aké sú tipy na používanie týchto zariadení.

Keď sa začne otepľovať, ľudia si zvyknú používať rôzne druhy občerstvenia, kupujú viac hamburgerov, hotdogov, kuracieho mäsa a steakov kvôli jedinečnej chuti, ktorú im dodáva príprava na grile. Vzduchom sa šíri vôňa horiaceho dreva a dreveného uhlia a korenistá vôňa chutného jedla.

Asi každý, kto býva v menšom byte alebo má malý dvor, vám povie, že poriadny gril si vyžaduje viac priestoru, a to nielen kvôli bezpečnosti, ale je aj oveľa praktickejší. Otvorený oheň a dym sú v uzavretých miestnostiach nebezpečné. Ukážeme vám, ako zvládnuť grilovanie doma a bez dymu. A ako to urobiť?

Riešenie skutočne existuje. Aj keď možno nepatríte medzi milovníkov grilovania, existuje množstvo výhod, vďaka ktorým je domáci stolný gril pre niektoré kuchyne nevyhnutnosťou.

Zdravie a bezpečnosť sú samozrejme prvoradé, ale povedzme si na rovinu, že chuti grilovaného jedla sa jednoducho nedá odolať. Grilované jedlá vrátane zeleniny majú chuť, ktorá sa nedá porovnať s nijakou inou kuchynskou technikou. Vychutnajte si pekné, šťavnaté a horúce steaky, hamburgery, kuracie, bravčové a vlastne akékoľvek mäso, ktoré si viete predstaviť, bez nepríjemnej chuti, ktorá zostáva napríklad po vyprážaní.

Znie to chutne, však? Dnes sa dozviete o stolových griloch, ako fungujú, aké si vybrať a samozrejme si predstavíme päť tých, ktoré sa nám páčia najviac.

Víťazi spotrebiteľského testu – Najlepšie stolové grily 2024

Ľudová voľba

Livington Low Fat Gril

Elektrický gril Livington Low Fat Gril:Elektrický gril od značky Mediashop vám zaistí dokonalý gastronomický zážitok. Livington Low Fat Gril je …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 40 €

Zlatá stredná cesta

PHILCO PHGR 7000

Elektrický gril PHILCO PHGR 7000:Elektrický gril od značky PHILCO vám dovolí okúsiť dokonalý kulinársky zážitok. PHILCO PHGR 7000 je stabilný …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 99 €

Víťaz testu

BOSCH TCG4215

Elektrický gril BOSCH TCG4215:Elektrický gril od značky Bosch vám zaistí potešujúci dojem z delikátneho jedla. BOSCH TCG4215 je stolný elektrický …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 139 €

Pre náročných

ETA Torreo 7155 90000

Elektrický gril ETA Torreo 7155 90000:Elektrický kontaktný gril ETA TorreyElektrický gril ETA Torrey vám spríjemní grilovanie v pohodlí domova. Možno …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 194 €

Ako fungujú stolové grily

Stolové grily sú navrhnuté tak, aby boli bezpečné na použitie v interiéri, čo znamená, že takmer vo všetkých prípadoch sa nepoužíva drevené uhlie alebo drevo, pretože dym by bol v uzavretom prostredí nebezpečný.

Existujú dva typické typy stolových grilov, a to elektrické a plynové grily. Elektrické grily sú oveľa rozšírenejšie z dôvodu väčšej bezpečnosti a príjemnejšieho dizajnu. Majú volfrámové výhrevné telesá, ktoré zahrievajú teflónový povrch so zosilnenou „grilovacou“ štruktúrou a umožňujú prúdenie vzduchu pod grilované potraviny, čo je nevyhnutné na dosiahnutie grilovacieho efektu. Niektoré z nich majú konštrukciu v tvare písmena V, ktorá umožňuje grilovanie z oboch strán súčasne, čo pri klasickom záhradnom grile nie je možné.

Plynové grily používajú malé nádoby s propán-butánom, ktoré vystavujú mäso priamo plameňu, keď je položené na rošte o niekoľko centimetrov vyššie.

najlepšie stolové grily podľa nezávislého spotrebiteľského testu v 2024

1.miesto

SEVERIN RG 2373

Elektrický gril SEVERIN RG 2373:Elektrický gril značky SEVERIN vám dá možnosť prežiť neobyčajný kulinársky zážitok. …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 58 €

2.miesto

SEVERIN KG 2394

Elektrický gril SEVERIN KG 2394: Severin KG 2394 je kompaktný viacúčelový gril, s ktorým ľahko …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★99%
Cena: 25 €

3.miesto

TRISTAR BQ-2870

Elektrický gril TRISTAR BQ-2870:Elektrický gril značky TRISTAR vám umožní spoznať nevšedný zážitok z dokonale spracovaného …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 43 €

4.miesto

ROHNSON R-2530

Elektrický gril ROHNSON R-2530:    Vertikálny elektrický gril ROHNSON R-2530 je skvelým pomocníkom pri príprave kurčaťa, …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 94 €

5.miesto

De’Longhi CGH1020D

Elektrický gril De’Longhi CGH1020D:Chcete elektrický gril na domáce použitie? Kúpte si Elektrický gril DeLonghi CGH1020D …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 155 €

6.miesto

SEVERIN KG 2392

Elektrický gril SEVERIN KG 2392:SEVERIN KG 2392 je automatický elektrický gril, s ktorým ľahko a …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 70 €

7.miesto

Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34:Select brand: ÚvodHlavné informácieGalériaTechnická špecifikáciaElektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34Jedinečný kontaktný …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 189 €

8.miesto

SEVERIN RG 2371

Elektrický gril SEVERIN RG 2371:Doprajte si chutné a zdravé jedlo v pohodlí vášho domova. Stolný …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★90%
Cena: 42 €

9.miesto

Rohnson R-250

Elektrický gril Rohnson R-250:Oproti klasickým, uhoľným grilom prináša Rohnson rad výhod. Vďaka absencii uhlie je …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★99%
Cena: 53 €

10.miesto

Orava Grillchef 3

Elektrický gril Orava Grillchef 3:Elektrický gril značky Orava vám zaručí mimoriadny kuchársky pôžitok. Prístroj tvorí …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 111 €

11.miesto

Clatronic DVG 3686

Elektrický gril Clatronic DVG 3686: Vertikálny elektrický otočný gril Clatronic DVG 3686 2 v 1 je multifunkčným …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 70 €

12.miesto

Guzzanti GZ 350

Elektrický gril Guzzanti GZ 350: Guzzanti GZ 350 je špičkový a cenovo dostupný elektrický BBC …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 164 €

13.miesto

Princess 01.162910.01.001

Elektrický gril Princess 01.162910.01.001:Zdravé vyprážanie bez olejaAk patríte medzi milovníkov grilovaných pokrmov, určite vás zaujme …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 75 €

14.miesto

WMF 415110011 LONO 2 v 1

Kontaktný gril WMF 415110011 LONO 2 v 1:Elektrický gril WMF 415110011 LONO 2 v 1Elektrický …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 124 €

15.miesto

ETA 1162.90000 Vital

Elektrický gril ETA 1162.90000 Vital:ETA Vital GrilIdeálne pre barbecueAj gurmán bude nadšenýSpoľahlivý český výrobokObsluhu zvládne …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★90%
Cena: 55 €

Aké sú typy stolových grilov

Ako sme už spomenuli, existujú dve základné technológie stolových grilov – elektrické a plynové grily. Rozdiely v technológii sú možné len z hľadiska zdroja energie a tepla. Tieto grily môžu mať niekoľko rôznych tvarov.

Po prvé, je tu dobre známa konštrukcia mušlí, ktorá pôsobí teplom na obe strany napríklad mäsa súčasne. Slávny gril George Foreman je jedným z príkladov takejto konštrukcie, ale zďaleka nie je jediný.

Existujú otvorené grily so skleneným poklopom, ktorý sa na ne nasadzuje, čo je druhý najbežnejší typ stolových grilov. Zdá sa, že tieto panvice umožňujú najkreatívnejšie grilovanie a umožňujú väčšiu rozmanitosť pri príprave pokrmov, napríklad na rozdiel od panvice môžete naraz pripravovať rôzne prísady a zároveň sa vyhnúť hromadeniu tuku a oleja.

Na čo sa zamerať pri kúpe stolového grilu

Kúpa stolného grilu nie je v porovnaní s tradičným grilom plnej veľkosti až taká náročná. To však neznamená, že nemusíte brať do úvahy mnohé aspekty, bez ktorých sa váš pohodlný domáci gril nezaobíde. Pozrime sa na niektoré z najdôležitejších faktorov, ktoré by ste mali mať na pamäti pri kúpe stolového grilu.

 • Čo budete variť-Čo chcete pripraviť na grile? Od toho sa bude odvíjať predovšetkým tvar vášho grilu. Ak chcete pripravovať napríklad sendviče alebo iné vrstvené pochúťky, takmer určite budete potrebovať mušľový gril.
 • Počet stravníkov –máte veľkú rodinu alebo plánujete používať gril na oslavy? To samozrejme znamená väčší gril. Ak plánujete používať gril len pre seba alebo len pre niekoľko ďalších osôb, menší gril môže byť prekvapivo efektívnejší.
 • Jednoduchosť používania –pod jednoduchosťou používania rozumieme najmä čistenie a údržbu. Elektrické sa zvyčajne oveľa ľahšie čistia a udržiavajú, plynové sú trochu komplikovanejšie.

Stolové grily vs. rúry

Výhody

 • Gril sa zahrieva kratší čas.
 • Oveľa ľahšie sa čistia.
 • Sú oveľa efektívnejšie.
 • Grilované jedlo je zdravšie, pretože z neho odkvapkáva tuk.

Nevýhody

 • Sú menej flexibilné.
 • Pripravujú menšie množstvo.
 • Môžu byť drahé.
 • Plyn môže byť nebezpečný.

Tipy a triky na používanie stolových grilov

 • Skúste pripraviť placky burrito.
 • Skúste si pripraviť zdravší grilovaný syr.
 • Vyskúšajte grilovanie mäsa na pečenie.

Záver

Našli by sme mnoho dôvodov, prečo si zaobstarať stolný gril, aj keď nemusíte grilovať až tak často. Predstavte si však rozmanitosť varenia a hlavne zdravšiu prípravu jedla. Veríme, že si určite vyberiete vhodnú a nakoniec sa budete čudovať, prečo ste si ju nezobrali skôr.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Kateřina Vachová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *