image

Rady, ako si vybrať nafukovaciu vírivku v 2024 Prinášame vám test + rady pri kúpe, ako si vybrať nafukovaciu vírivku v 2024

 • Ušetríme vám čas, peniaze a starosti pri hľadaní spôsobu výberu nafukovacej vírivky.
 • Inšpiráciu čerpáme z recenzií spotrebiteľov. Na základe recenzií používateľov vám pomôžeme vybrať vírivku na rok 2024.
 • Pomôžeme vám nájsť najlacnejšiu cestu k vybranému produktu.

V tomto článku vám ponúkame komplexný prehľad 10 najlepších nafukovacích víriviek, charakteristiku týchto výrobkov, porovnanie ich účinnosti a tiež porovnanie výhod a nevýhod používania týchto víriviek. Niektoré modely sú cenovo dostupnejšie, zatiaľ čo iné majú extra funkcie, ako napríklad LED osvetlenie. Dúfame, že tu nájdete užitočné odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa používania víriviek a tipy, ako tieto zariadenia čo najlepšie využiť.

Vírivky sú v západnej kultúre veľmi populárne a obľúbené. Nie je nič lepšie ako sa ponoriť do horúcej vody, ktorá uvoľní svaly, zmierni bolesť kĺbov a celkovo uvoľní stres z tela. Bublinky, teplo, znížená gravitácia, to je jednoducho nádhera.

Vírivky sa však zvyčajne považujú za veľmi drahý luxus, hoci v skutočnosti to tak nie je a bývajú aj trochu nočnou morou, najmä kvôli údržbe. Nie každý má však priestor na vírivku, či už vonku alebo vnútri, svoju úlohu tu zohráva aj klíma okolitého prostredia.

Ale prečo by vám to malo brániť v tom, aby ste si užili vírivku, ak ju naozaj chcete? Presne túto otázku si kládli inžinieri rôznych spoločností, keď bola nafukovacia vírivka vynájdená.

Keď uvažujete o takejto nafukovacej vírivke, určite okamžite odsúdite lacné vírivky, ktoré sa možno ani veľmi nelíšia od „nafukovacích detských bazénov“, ale nenechajte sa ovplyvniť týmito predsudkami. Existuje množstvo veľmi dobre navrhnutých, odolných a plne funkčných nafukovacích víriviek za ceny, pri ktorých nebudete váhať ani minútu.

Dnes si povieme niečo o ich technológiách, o tom, čo jednotlivé vírivky ponúkajú, a samozrejme si prejdeme 10 najlepších víriviek, ktoré sú podľa nás momentálne najlepšie na trhu. A na záver by sme sa s vami radi podelili o jeden mimoriadne veselý príbeh.

Najlepšie nafukovacie vírivky podľa spotrebiteľského testu 2024

Ľudová voľba

BeneoSpa 4P, čiernobiela

Vírivka BeneoSpa 4P, čiernobiela:VírivkaBeneoSpa 4P umožní perfektnú relaxáciu až 4 osobám. Poskytuje skvelú perličkovú masáž, ktorá pozitívne pôsobí na pohybový …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★92%
Cena: 357 €

Zlatá stredná cesta

Venice-6P

Vírivka Venice-6P:Napájanie a príkon: AC 220 – 240 V, 50 Hz, 1 540 WVnútorný/vonkajší priemer: 160/204 cmVýška: 70 cmObjem: 1 …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★90%
Cena: 588 €

Víťaz testu

MSPA Bazén vírivý MSPA Starry C-ST061

Vírivka MSPA Bazén vírivý MSPA Starry C-ST061:Nafukovacia vírivka MSPA Starry C-ST061 sa bude skvele vynímať na vašej záhrade aj terase. …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 655 €

Pre náročných

MSPA Bazén vírivý MSPA Otium M-OT061

Vírivka MSPA Bazén vírivý MSPA Otium M-OT061:Nafukovacia vírivka MSPA Otium M-OT061 sa bude skvele vynímať na vašej záhrade aj terase. …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 139 €

Ako funguje nafukovacia vírivka

Nafukovacie vírivky v skutočnosti fungujú na celkom jednoduchom princípe. Hrubý a pohodlný materiál sa nafúkne vzduchovou pumpou a vytvorí pevnú vaňu. Súčasťou sú potrubia na čerpanie vody a vzduchu a systém ohrevu vody.

Na rozdiel od štandardných víriviek majú mnohé z nich aj pokročilé ovládanie. Materiály sú zvyčajne odolné voči teplu, hlavne odolné polymérové a nylonové materiály, ktoré sa dosť líšia od materiálov používaných na iné nafukovacie veci, ako sú nafukovacie bazény pre deti. Na dotyk pôsobia skôr ako textúrovaný vinyl a tento povrch dokonca prispieva k vztlaku vo vode. Jedinou nevýhodou môže byť, že sa do vírivky ťažšie nastupuje a vystupuje, pretože je menej tuhá.

Poradie 10 najlepších víriviek z nášho spotrebiteľského testu roka 2024

1.miesto

Vancouver-4P

Vírivka Vancouver-4P:Napájanie a príkon: AC 220 – 240 V, 50 Hz, 1 540 WVnútorný/vonkajší priemer: …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 510 €

2.miesto

Belatrix Luxury 125 Rattan

Vírivka Belatrix Luxury 125 Rattan:Nafukovacia vírivka Belatrix Luxury 125 vám poskytne príjemné chvíle oddychu a …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★90%
Cena: 552 €

3.miesto

BESTWAY Lay-Z-Spa St.Moritz AirJet

Vírivka BESTWAY Lay-Z-Spa St.Moritz AirJet:Zábavu či relax v teplej vírivej vode si s Lay-Z-Spa St. …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 639 €

4.miesto

Belatrix Luxury 155 Rattan

Vírivka Belatrix Luxury 155 Rattan:Nafukovacia vírivka Belatrix Luxury 155 vám prinesie príjemné chvíle oddychu a …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★92%
Cena: 637 €

5.miesto

MARIMEX Simple Spa – Bubble

Vírivka MARIMEX Simple Spa – Bubble: Vírivá nafukovacia vaňa MARIMEX so stovkou výkonných bublinkových trysiek …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 555 €

6.miesto

NetSpa BOHEMIAN

Vírivka NetSpa BOHEMIAN: Parádny relax po náročnom dni? S vírivkou Netspa Bohemian s objemom 650 …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 373 €

7.miesto

BeneoSpa 4P, čiernobiela

Vírivka BeneoSpa 4P, čiernobiela:VírivkaBeneoSpa 4P umožní perfektnú relaxáciu až 4 osobám. Poskytuje skvelú perličkovú masáž, …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★92%
Cena: 357 €

8.miesto

MSPA Bazén vírivý MSPA Ottoman C-OM061

Vírivka MSPA Bazén vírivý MSPA Ottoman C-OM061: Nafukovacia vírivka MSPA Ottoman C-OM061 sa bude skvele …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 616 €

9.miesto

London

Vírivka London:Napájanie a príkon:AC 220 – 240 V, 50 Hz, 1 540 WVnútorný/vonkajší priemer:125/165 cmVýška:70 …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 431 €

10.miesto

Bali

Vírivka Bali:Napájanie a príkon: AC 220 – 240 V, 50 Hz, 1 540 WVnútorný/vonkajší priemer: …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★99%
Cena: 431 €

Typy nafukovacích víriviek a ich rozdiely

Na základnú koncepciu nafukovacej vírivky neexistuje príliš veľa variácií. Všetky sú vyrobené z väčšinou rovnakých materiálov, ich tvarové faktory sú viac-menej rovnaké a majú aj väčšinu rovnakých funkcií.

Hlavné rozdiely sú v ich kapacite, rôznych pridaných funkciách, vzhľade a farbe a navzájom sa od seba líšia. Existujú samonafukovacie modely aj modely, ktoré na nafúknutie potrebujú dodatočnú vzduchovú pumpu, a môžeme sa stretnúť aj s inými variantmi, ktoré sa však v zásade od základného modelu príliš nelíšia.

A Na čo sa zamerať pri kúpe vírivky

Poďme si povedať niečo o tom, čo by mala spĺňať každá nafukovacia vírivka. Aby ste boli s nákupom spokojní. Hoci nie sú vyslovene drahé, stále platí, že tieto vírivky niečo stoja a investícia nemusí byť pre niekoho malá.

 • Kapacita – je rozdiel,či si kupujete vírivku len pre seba, alebo počítate s viac ako jednou osobou. Menšia vírivka potrebuje menej vody a nemusí pracovať tak intenzívne, takže je úspornejšia a lacnejšia. Ak sa však bude používať v spoločenskom prostredí, budete potrebovať väčšiu vírivku.
 • Prúdenie vzduchu – uistite sa, ževaša vírivka má dostatok trysiek, pretože niektoré modely majú ostré zákruty trysiek, čo vedie k ich nadmernému zaťaženiu. Môžu prasknúť, uvoľniť sa alebo dokonca prasknúť, čo môže spôsobiť nielen šok, ale aj zranenie. Takéto poškodenie sa dá len zriedkakedy napraviť.
 • Teplota – uistite sa, žemáte dostatočnú kontrolu nad teplotou. Príliš horúca voda vám môže spôsobiť nevoľnosť a tiež negatívne ovplyvniť krvný obeh. A naopak, ani nedostatočne teplá alebo vlažná voda vám pravdepodobne veľa radosti neprinesie.
 • Odolnosť – uistite sa, žeste si vybrali vírivku vyrobenú z materiálov, ktoré sú dostatočne pevné a stabilné, aby vydržali čo najdlhšie. Samozrejme, je potrebné s nimi zaobchádzať šetrne.
 • Extra funkcie – skontrolujte,či má vaša nová vírivka pripojiteľné príslušenstvo, ako sú stoly alebo iné komponenty, na odkladanie nápojov alebo iných vecí, ktoré potrebujete mať pri sebe. Pamätajte, že v žiadnom prípade by ste nemali nič zapájať do zásuvky v blízkosti vírivky, bolo by to veľmi nebezpečné.
 • Jednoduché čistenie – vyberte sivírivku,ktorej čistenie a celková údržba budú jednoduché, pretože tieto zariadenia sa často upchávajú.

Osobné skúsenosti s nafukovacou vírivkou

Pred niekoľkými rokmi som žila na Morave a prenajala som si izbu v dome, kde bývali aj iní ľudia (teraz veľmi rada bývam sama). Všetci sme boli dobrí priatelia a cez víkendy sme si užívali príležitostné večierky, samozrejme, s osviežujúcimi nápojmi. Vždy sme chceli vírivku, ale majiteľ nám nedovolil postaviť niečo také trvalé. No, jeden z mojich spolubývajúcich práve vymyslel nafukovaciu vírivku. A podarilo sa mu získať veľmi pekný, dosť podobný tomu, ktorý je na našom zozname v tomto článku. Spočiatku to fungovalo skvele. Problém sa prejavil až po troch mesiacoch.

Postavili sme ho v blízkosti stromov, čo bolo veľmi pekné, pretože to bolo také pekné prostredie a dokonca aj stromy boli ozdobené svetlami, ale neuvedomili sme si, že v takomto prostredí žijú aj nejaké zvieratá, napríklad veveričky, a myslím tie naozaj veľké.

Všetci sme sa dobre bavili a užili si kúpanie vo vírivke. Ale jedna veverička už asi nevydržala všetku tú chlórovanú paru a hluk, pretože zrazu spadla do vírivky. Tá veverička bola veľká asi ako tučná mačka. Vystrašilo sa a pokúsilo sa vyškriabať z vírivky. No keď sa snažila dostať von, nechtiac stiahla vrchný diel plaviek jednej zo svojich kamarátok. V šoku si to ani nevšimla, a úprimne povedané, nikto z nás si to nevšimol, pretože sme všetci nevedeli, čo sa deje.

Všetci sme začali panikáriť, pretože nahnevaná a spanikárená veverička nie je žiadna zábava. Vírivka sa zdvihla a vyvrhla nás, tonu horúcej vody a rozzúrenú veveričku na dvor. Začal som utekať a veverička, živé stelesnenie zúrivosti, ma dlho naháňala pred domom, kým sa rozhodla utiecť do lesa na druhej strane ulice.

Moja kamarátka, ktorá sa bála zvierat, potom prebehla okolo mňa po ulici bez vrchného dielu plaviek a strašne nadávala. Susedia, ktorí sedeli na verandách, to všetko videli.

Tento priateľ už nikdy neprišiel na našu oslavu. Potom umiestnila vírivku ďalej od stromov. Dôležitým poznatkom, ktorý si treba odniesť, je umiestnenie vírivky, nájdenie správneho priestoru na jej umiestnenie. Naša vírivka našťastie prežila.

Ak nechcete zažiť niečo podobné, radšej umiestnite svoju vírivku ďalej od prírody.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Môže sa nafukovacia vírivka používať v zime?
Áno, hoci to neodporúčame. Keď vyjdete z vírivky, bude vám naozaj zima.

Môžeme umiestniť vírivku dovnútra?
Iste, ak na to máte vhodnú miestnosť.

Ako ho môžem vypustiť?
Súčasťou sú trysky na vypúšťanie vzduchu.

Ako čistiť nafukovaciu vírivku?
Celá vírivka a filtre sa veľmi ľahko čistia.

Ako ho chrániť pred mačkami?
Môžete napríklad zakryť vírivku, aby ste zabránili utopeniu, ale bohužiaľ okrem toho nemôžete urobiť nič iné.

Ako dlho zariadenie vydrží?
Desať rokov alebo viac, ak sa o vírivku dobre staráte.

A spotreba elektrickej energie?
Áno, spotrebujú pomerne veľa energie.

Výhody a nevýhody používania

VýhodyNevýhody
Dá sa odložiť na iné miestoViac krehký
Cenovo dostupnéNie celkom ideálne
Môžete si ho vziať so sebou, keď odchádzateMôže sa prevrátiť
Jeho umiestnenie si nevyžaduje žiadne povolenieKratšia životnosť

Tipy na umiestnenie a prevádzku

 • Neumiestňujte ho v blízkosti stromov!
 • Ak je to možné, umiestnite ho na prístupné miesto.
 • Nepoužívajte predlžovací kábel.
 • Umiestnite ho na rovný terén.

Záver

Ak milujete vírivky, ale nemáte pre ne vhodné miesto, určite si zamilujete možnosť nafukovacej vírivky. Z našej ponuky si určite vyberiete atraktívny a pohodlný, v ktorom strávite veľa krásnych chvíľ.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

RedakceChytryVyberSK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *