Tieto darčeky môžete kúpiť na poslednú chvíľu z pohodlia domova ešte skôr, ako si vaši najbližší uvedomia, že pod vianočným stromčekom niečo chýba.

Vyhnite sa nepríjemnému pocitu, keď musíte priznať, že ste na niekoho zabudli, keď ste nakupovali vianočné darčeky – vaše tajomstvo je s týmito nápadmi v bezpečí! Najlepšie nápady na vianočné darčeky na poslednú chvíľu:

1. Zážitkové poukazy

Prvou zastávkou pri nákupe darčeka na poslednú chvíľu sú určite zážitkové stránky. Nájdete tu všetko od víkendových pobytov až po zoskoky padákom a kúpeľné procedúry.

Na doručenie poukazu poštou už bude pravdepodobne neskoro, ale môžete si ho nechať poslať online. Potom stačí vytlačiť účtenku alebo môžete byť kreatívni a vytvoriť si vlastnú poukážku.

Cena: 300 – 1500 Kč (podľa toho, ako sa cítite vinní!)

2. Predplatné časopisu

Predplatné časopisov je naše obľúbené. Nielenže je to perfektný darček na poslednú chvíľu, ktorý si nevyžaduje takmer žiadne úsilie, ale je to darček, ktorý sa dáva pravidelne..

Premýšľajte o tom. Kúpte si 12-mesačné predplatné a obdarovaný vám bude každý mesiac pripomínať, akí ste úžasní a štedrí!

Cena

3. Predplatné na streamovanie TV

Kto nemá rád filmy, že? Preto nemôžete urobiť chybu, ak si predplatíte služby Amazon Prime Video, Apple TV, HBO GO alebo Netflix (samozrejme, ak ich už nemajú).

Streamovací služby
Streamingové služby

Môžete si ich predplatiť na ľubovoľný počet mesiacov a tí šetrnejší z vás si všimnú, že napríklad Amazon ponúka skúšobnú verziu zadarmo.

Ak sa rozhodnete napríklad pre Netflix, môžete si zakúpiť darčekový poukaz na pokrytie predplatného. Môžete však vyhľadať eBay, kde sa nechcené karty niekedy predávajú až o 20 % lacnejšie, než je ich maloobchodná cena!

Cena

4. Predplatné na streamovanie hudby

Darujte předplatné
Darujte predplatné

Ak filmy nie sú ich (alebo vaša) srdcovka, potom sa radšej ponorte do sveta hudby. Prejdite na Amazon Music alebo starý dobrý iTunes, kúpte si album a potom ho darujte… jednoduché! Ďalším skvelým nápadom je predplatné služby Spotify – s 50 % zľavou pre študentov vás vyjde na menej ako 150 GBP mesačne.

Cena: 200 Kč

5. Vytvorte niečo pekné: šeky

Pripravte si niekoľko šekov (ručne vyrobených alebo vytlačených, podľa toho, ako ste kreatívni) za svoje služby, ktoré sa budú využívať v budúcnosti. Napríklad im ponúknite, že im pripravíte raňajky do postele, alebo im urobíte nejaké domáce práce, zatiaľ čo im napustíte horúci kúpeľ.

  • Napíšte na šek niečo pekné:
  • Pre [meno darcu]
  • Od [vaše meno]
  • Tento šek vás oprávňuje na..

Dajte ho svojmu priateľovi/rodine (možno s kvetmi, ak ste obzvlášť štedrí) a potom môžu využiť vaše služby, keď budú chcieť. Ak však ide o darček pre partnera alebo rodiča, pripravte sa na poznámky typu: „Tieto veci by si mal aj tak robiť automaticky.“

Cena: menej ako 30 Kč

6. Darčekové karty

Každý niekedy dostal darčekovú kartu. Je pravda, že môže byť jednoduchšie zabaliť peniaze namiesto toho, aby ste nútili osobu nakupovať v obchode, ktorý ste vybrali, však?

Dárkové karty
Darčekové karty

Ak ste plánovali kúpiť konkrétny darček, ale nestihli ste to, môžete ku karte pripojiť poznámku: „Táto darčeková karta je určená na nákup [vložte položku], ktorú ste chceli.“

Darčekové karty si dnes môžete vybrať všade vrátane supermarketov, čerpacích staníc a dokonca ich môžete kúpiť aj online. Výber značiek je rovnako veľký vrátane iTunes, Amazonu a tisícov ďalších, takže táto možnosť môže byť ideálnou záchranou na poslednú chvíľu.

Cena

7. Snehuliak

Je toho veľa a chvíľu trvá, kým ručne vyrobíte niečo pre milovanú osobu. V každom prípade by ste mali mať dostatok času na to, aby ste niečo pekné pripravili aj na Štedrý deň o štvrtej ráno a nikto si to nevšimol! Inšpiráciu môžete nájsť v službe Pinterest. Skúste vyhľadať snehuliaka. Budete potrebovať len nádobu, spoločnú fotografiu a vodu. A za hodinu si môžete pripraviť sadu pre celú rodinu.

Cena

8. Pochúťky z čerpacej stanice

Môžete sa spoľahnúť, že čerpacie stanice budú vždy otvorené, dokonca aj na Štedrý deň, pretože ľudia veľa cestujú a potrebujú palivo aj na cestu, však? Kytica kvetov môže vyzerať skvele, ale ak ich ostatní zákazníci už všetky rozbili pri nákupe na poslednú chvíľu, neberte ich ani ako ďalší darček. Namiesto toho hľadajte alternatívy, ako sú darčekové škatule s alkoholom alebo iným alkoholom, príslušenstvo k autu (ak dotyčný vlastní auto alebo motorku) alebo klasický sviatočný Toblerone (hoci sme im stále neodpustili, že kvôli zníženiu nákladov mrzačia jeho tvar).

Ak vás sladkosti nelákajú, fľaša vína, Bailey’s alebo brandy nebude na škodu – Štedrý večer bude mimoriadne veselý!

Cena: rôzna

9. Vstupenky na podujatie

Vstupenky na koncerty, komediálne predstavenia, športové podujatia a ďalšie si môžete bleskovo zaobstarať na stránkach ako Ticketstream.

Hoci lístky nebudete mať fyzicky k dispozícii, môžete si navrhnúť a vytlačiť niekoľko falošných lístkov alebo vytlačiť účtenku a vložiť ju do ručne vyrobenej obálky.

Cena

10. Uvarte si nejaké dobroty

Čokoládové lanýže
Čokoládové pralinky

Keď už ste v kuchyni, prečo si nepripraviť nejaké dobroty? Navyše, ak ste na Vianoce u rodičov, môžete použiť všetky ich vychytené kuchynské pomôcky a ak ste drzí, môžete použiť aj prísady svojich rodičov. Naozaj lacný a jednoduchý recept je na čokoládové lanýže.

Cena

11. Hrajte na istotu

Radi ušetríme nejaké tie peniaze (a vy určite tiež!), tak prečo nepovedať svojim priateľom alebo rodine, že sa im chystáte kúpiť darček po Vianociach alebo počas januárových výpredajov? Obe strany tým len získajú. Povedzte im, že ste na nich nezabudli, že už viete, čo im kúpite, a že to bolo vedomé rozhodnutie šetriť peniaze. Brilantné!

Ak všetko ostatné zlyhá, potom stačí vyhlásiť, že ste rozčarovaní z komercializácie Vianoc a rozhodli ste sa, že už nikomu nebudete kupovať darčeky. Ale nebuďte prekvapení, ak nedostanete ani jeden darček!

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *