Jedného dňa sa to stane nám všetkým. Nemajte obavy! Aj pri nákupoch na poslednú chvíľu sa dá ušetriť!

Možno ste boli príliš zaneprázdnení alebo ste nemohli míňať a konečne máte nejaké peniaze navyše aj na vianočné darčeky. Možno sa teraz trochu desíte a myslíte si, že pri nakupovaní darčekov na poslednú chvíľu nemôžete ušetriť, ale práve naopak. Tu je niekoľko tipov, ako ušetriť peniaze, aj keď s Vianocami otáľate.

Web webová stránka

Prejdite na svoje obľúbené webové stránky a začnite vyhľadávať. Pozrite si najnovšie položky a potom pomocou vyhľadávacieho panela zistite, či sú niektoré položky na vašom zozname v predaji.

Rád to používam ako prvý krok pri vianočných nákupoch na poslednú chvíľu. Zvyčajne si môžem naplánovať, kde kúpim všetky vianočné darčeky na poslednú chvíľu. Vďaka tomu získate najlepšiu cenu darčekov a nebudete musieť míňať navyše za niečo, čo ste si náhodou vybrali v obchode. Skúste sa pozrieť na stránky na porovnávanie cien alebo nájsť e-shopy, ktoré majú odberné miesto vo vašom meste, aby ste ušetrili na poštovnom.

Darčekové karty

Všetkým, ktorí tvrdia, že darčekové karty nie sú skutočným darčekom – mýlia sa. Darčekové karty sú v podstate to isté ako hotovosť (ktorá je tiež skvelým darčekom) a som si istý, že mnohí ľudia so mnou budú v tomto smere súhlasiť.

Urobte si láskavosť a zaobstarajte si správne darčekové karty. Otvorenie darčeka a zistenie, že máte darčekovú kartu do obľúbeného obchodu, poteší nejednu osobu. Ukážete tým, že viete, kde radi nakupujú, a ako bonus to môže vyjsť lacnejšie ako tradičný darček.

Nakupujte online

Veľa ľudí vám povie, aby ste pri nakupovaní online ušetrili čas a zvolili si expresnú prepravu. Prosím, nerobte to. Ak chcete ušetriť peniaze, vyhnite sa mu. Expresná preprava môže výrazne zvýšiť vašu nákupnú cenu! Tieto peniaze môžete radšej minúť na iné darčeky.

Namiesto toho použite porovnávač cien, aby ste zistili, ktoré obchody majú požadovaný tovar na sklade a sú aj vo vašej blízkosti. Čo je krátka obchádzka do vedľajšieho mesta v porovnaní so zvýšením vianočného poštovného? Ak chcete ušetriť, neklikajte hneď na prvý e-shop.

Darujte jedlo

Každý miluje jedlo, najmä na Vianoce. Skúste ako darček darovať niektoré zo svojich obľúbených potravín. Ste známa svojimi úžasnými sušienkami? Možno hovorí, že robíte najlepší fondán alebo koláče na svete. Nech je to akokoľvek, využite to vo svoj prospech a darujte darček, ktorý ste osobne vytvorili.

Potraviny môžete zabaliť do celofánu so stužkami a malým odkazom pre obdarovaného. Váš darček bude mať v porovnaní s ostatnými pod stromčekom pekné a netradičné balenie a navyše darujete dobroty, ktoré ľudia vždy ocenia!

Využite svoje koníčky

Zabalte dárky stylově
Zabalte darčeky štýlovo

Ste umelecky nadaný alebo zručný? Ušetrite peniaze vytvorením jedinečného darčeka pre všetkých ľudí na vašom vianočnom zozname. Sami si môžete vyrobiť rôzne druhy naozaj skvelých a lacných darčekov. Môžete si vytvoriť vtipné tričká, personalizované hrnčeky na kávu a oveľa viac!

Možno ste skôr umelecký typ. Vytvorte niekoľko malých, personalizovaných obrazov, ktoré môžete zavesiť pre svojich priateľov v ich kancelárii alebo doma. Ľudia určite ocenia ohľaduplnosť a úsilie, ktoré sa vynaloží na vytvorenie jedinečného darčeka na mieru práve pre nich. Navyše vám to ušetrí aj nejaké peniaze!

Vynechajte detské oblečenie

Nestrácajte čas nakupovaním oblečenia pre deti. Nájdenie dokonalého darčekového balenia oblečenia vám zaberie dosť času a môže vás to stáť veľa drahocenného času v čase pred Vianocami.

Namiesto toho ručne napíšte kartičku a priložte „darčekový poukaz“ na nákup oblečenia. Deti sa budú tešiť z toho, že ich počas nakupovania rozmaznávate, a najlepšie na tom je, že dátum si môžete vybrať vy! Naplánujte si ho na deň výpredaja a nakoniec ušetríte peniaze a deti budú mať zážitok, na ktorý nezabudnú. Môžete im tiež dať peniaze a nechať ich, aby si oblečenie vybrali a zaplatili sami.

Tip na zostavenie rozpočtu

Otvorte si sporiaci účet spolu s bežným účtom, aby ste mohli začať šetriť už na začiatku roka. Tieto úspory vám určite pomôžu, keď sa blíži vianočný nákupný zhon!

Nakupujte po Vianociach

Máte na zozname ľudí, ktorých uvidíte až po Vianociach? Nestrácajte čas nakupovaním, keď máte tak málo. Okrem toho sa nebudete toľko stresovať hľadaním vhodného darčeka a môžete stráviť čas nakupovaním darčekov pre iných ľudí.

Predovšetkým mnohé obchody budú mať povianočné výpredaje, aby sa zbavili starých zásob. Takže budete môcť vybrať skvelý darček za ešte nižšiu cenu a nikto sa nemusí dozvedieť, že ste ho dostali až po Vianociach! Len sa uistite, že týchto ľudí uvidíte až po Vianociach, inak by to mohla byť dosť nepríjemná situácia.

Namiesto darčeka

Tento tip je určený pre osobu na vašom zozname, ktorá si ťažko vyberá niečo vhodné. Pretože vždy sa nájde niekto, kto má v podstate všetko a vy neviete, čo mu kúpiť alebo dokonca vytvoriť.

Možno je čas zvážiť darček ako darček. Darovaním peňazí v ich mene prispievate na vec, ktorá ich zaujíma. Nájdite niečo, čo je vášmu obdarovanému blízke, a dajte mu buď darčekovú kartu, alebo kartičku, ktorá mu dá najavo, že darujete v jeho mene.

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *